اطلاعات تماس
0912-2072574 021-77213714 021-77459687 info@tehranlightbox.ir تهران، رسالت
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

چاپ

چاپ دیجیتال

با پیشرفت تکنولوژی، تغییراتی در صنعت چاپ ایران نیز پدید آمد. تا پیش از ظهور رایانه ها و سیستم های پیشرفته، از انواع دیگری از روش های چاپ مانند چاپ افست بهره می بردند. با روی کار آمدن کامپیوتر ها صنایع به سمت چاپ دیجیتالی کشیده شدند. چاپ دیجیتال دارای ویژگی ها و مزایایی است که برای بسیاری از صنایع نسبت به دیگر انواع چاپ ارجحیت دارد. در این نوع چاپ امکان تبدیل تصاویر دیجیتالی به محصولات چاپی امکان پذیر است.

چاپ

چاپ دیجیتالی

کاربرد چاپ دیجیتال

از چاپ دیجیتال در  مصرف گوناگونی استفاده می شود. از جمله کابرد های این نوع چاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چاپ انواع مختلف بروشور ها
 • چاپ کارت ویزیت
 • چاپ انواع کارت های دعوت
 • چاپ کاتاتلوگ های مربوط به هر صنعتی
 • چاپ بیلبوردهای تبلیغاتی
 • چاپ بنر ها و استیکر ها
 • چاپ بک لایت لایت باکس

مزایای چاپ دیجیتال

 • کاهش چشمگیر خطای انسانی در روند چاپ
 • کوتاه و سریع بودن فرآیند چاپ
 • در صورت چاپ سیاه و سفید، قیمت ارزان تر
 • نیاز کمتر به نیروی انسانی
 • کیفیت بسیار بالای طرح های چاپ شده
 • عدم نیاز به لیتوگرافی
 • امکان تغییر طرح ها در هر برگ چاپی
 • منسب برای لایت باکس ها

تفاوت چاپ دیجیتال با چاپ افست

از مهم ترین ویژگی های چاپ دیجیتالی که باعث تمایزش از چاپ افست می شود، محدودیت نداشتن در انتخاب تعداد طرح ها و مقدارشان است. فرآیند چاپ بسیار سریع و بدون داشتن مراحل اضافی پیش از انجام چاپ است در صورتی که در چاپ افست باید برای هر طرح پلیت جداگانه ای تهیه کرد.

در چاپ دیجیتالی، از آنجایی که تمامی اصلاحات به صورت دیجیتالی انجام می شود، از موادی مانند رنگ و کاغذ و … به حداقل میزان استفاده می شود. از دیگر تفاوت های چاپ دیجیتالی این است که طرح های مختلف دارای حالت یکسانی هستند در صورتی که در چاپ افست به دلیل نوع فرآیند چاپ و تغذیه مخازن جوهر تفاوت اندکی بین طرح ها دیده می شود.

از دیگر تفاوت ها قیمت است که چاپ افست نسبت به چاپ دیجیتال به دلیل وجود تیراژ زیاد، ارزان تر است. منتها باید به این نکته نیز توجه کرد که چاپ دیجیتال شاید مقداری گران تر باشد ولی عملکرد و کارآمدی اش تضمینی ست.

چاپ دیجیتال

تفاوت چاپ دیجیتال با افست

چاپ لارج فرمت

چاپ‌ های لارج فرمت دیجیتال با کاربردهای متنوع تا عرض ۵۰۰ سانتی متر و طول رول در چاپ خانه تهران لایت باکس در دسترس می‌باشد. عموما چاپ های لارج فرمت برای موضوعات تبلیغاتی ازقبیل سازه های نمایشگاهی و تبلیغاتی حتی در تیراژ تک نسخه با سرعت چاپ بالا مورد استفاده قرارمی‌گیرند. چاپ لارج فرمت به دو نوع فضای داخلی (indoor) و فضای خارجی (outdoor) تقسیم می شوند.

چاپ فضای داخلی

کیفیت و دقت در این نوع چاپ بسیار بالا است. امکان چاپ به روی انواع متریال ازجمله انواع کوتد، فوتوگلاسه، متالایز، بک لایت، سینتاتک، استیکر، پی وی سی، بوم، بنر، ونیل و… وجود داشته و تجهیزات چاپ دیجیتال تهران لایت باکس با استفاده از جوهر یو وی مداومت در کیفیت و ثبات بیشتر رنگ ها را به ارمغان می‌آورد. بطور معمول به جهت ماندگاری چاپ‌ها از انواع لمینیت استفاده می‌کنند. فرمت فایل هایی که در چاپ دیجیتال مورد استفاده می‌گردد سی ام وای کی بوده فرمت‌ فایل های چاپی پی دی اف، تیف و یا ای پی اس میبایست باشند.

برای چاپ لارج فرمت معمولا از دستگاه هایی تحت عنوان اکو استفاده می کنند. این دستگاه ها از کیفیت بالایی در چاپ طرح برخوردارند. به دلیل ویژگی جوهر های مورد استفاده در این نوع چاپ می توانند در مدت زمان کوتاهی تا چندین متر طرح چاپ کنند.

چاپ فضای خارجی

محصولات چاپی مورد استفاده در فضای خارجی باید بتواند در برابر باد، باران و شرایط جوی متفاوت مقاومت زیادی از خود نشان دهند. کیفیت طرح ها نسبت به چاپ فضای داخلی از کیفیت پایین تری برخوردار است منتها در برابر تنش های محیطی مقاوم است. از انواع متریال مورد استفاده در صنعت چاپ لارج فرمت بنر ها، استیکر ها و فلکسی ها هستند. بنر ها از الیاف پارچه و مواد پلاستیکی ای که به دلیل روکش لامینتی غیرقابل بازیافت است، ساخته شده اند، که همین موضوع بنر ها را مخصوص فضای خارجی ساخته است.

استیکر ها که از دیگر متریال های پرکاربرد هستند، دارای چسبندگی هستند و به دو نوع ساده و سوراخ دار تقسیم می شوند. فلکسی ها نیز دارای کیفیت قابل توجهی هستند که می توانند نور را نیز از خود عبور دهند. فلکسی ها دارای ضخامت و طول عمر بیشتری هستند و بیشتر برای استفاده در تابلوهای فروشگاهی و یا غرفه های نمایشگاهی کاربرد دارند.

لارج فرمت

چاپ دیجیتالی لارج فرمت

خدمات چاپ تهران لایت باکس

تهران لایت باکس باتوجه به تجهیزات مدرن و پیشرفته خود در زمینه صنعت چاپ دیجیتال، میتواند انواع گسترده ای از خدمات چاپ دیجیتال را به مشتریان عرضه نماید.

تهران لایت باکس آمادگی خود را با مجموعه هایی که نیاز به خدمات چاپ با قیمت مناسب و سریعترین حالت ممکن چاپ را دارند اعلام می نماید.

جهت مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در تماس باشید.